Karşı tarafın sesini duyamıyorum neden olabilir ?

Published by on

Soru & CevapCategory: Kontrol PaneliKarşı tarafın sesini duyamıyorum neden olabilir ?
admin Staff asked 3 hafta ago

Karşı tarafın sesini duyamıyorum neden olabilir ?

1 Answers
admin Staff answered 3 hafta ago

Ses kayıtlarını tek taraflı olarak duyuyorsanız, Menüden, Mobil Cihaz Ayarları / Uygulama Ayarları / Ses Kayıt Yöntemi başlığı altındaki kutucuktan farklı bir ayar seçerek kaydet butonuna basmanız gerekiyor, her ayarı 10’ar dakikalık arayla değiştirerek deneme yapabilirsiniz. (Mic – Android – Legacy – Native – Root) ayrıca başka nedenlerde karşı tarafın sesini duymanızı engelliyor olabilir,

  1. Hedef telefonun görüştüğü kişi bluetooth kulaklık kullanıyor olabilir, bunu anlamanın yöntemi diğer telefon görüşmelerini kontrol etmektir, eğer belirli bir kişiyle yapılan görüşmelerde bu hatayı alıyor, başka kişilerle görüşmelerinde dinlemede sorun yaşamıyorsanız, sesini duyamadığınız kişi bluetooth kulaklık kullanıyor demektir, sadece bluetooth kulaklık değil kablolu kulaklık ve mikrofon kullanan kişiler için de aynı durum geçerlidir.
  2. Her telefonun mikrofon kullanım düzeni farklıdır, örneğin Samsung telefonlarında 2 adet mikrofon kullanmaktadır, 1. mikrofon telefon görüşmeleri için 2. mikrofon sesli video çekimleri veya ses kayıt uygulamaları için, General Mobile ise tek mikrofon kullanarak ürünlerini tasarlamıştır, ve ayrıca telefonun başka özellikleri nedeniyle ses kayıt sistemini değiştirmiştir.

Your Answer
2 + 6 =

Categories: