Konum Kayıtları Kurtarma

Published by admin on

konum servisi kapalı olsa bile topluyor

Konum Kayıtları Kurtarma

Google Birçkonum servisi kapalı olsa bile topluyor

ok uygulama ve ürün, bize bir takım hizmetler sunmak için bizden konum bilgilerimize erişim izni istiyor. Eğer siz de sunulan hizmeti kullandıktan sonra gizlilik ve güvenlik nedeniyle konum bilgilerinizi hemen kapatıyorsanız, bunun artık çok da işe yaramadığını bilmenizde fayda var.

konum servisi kapalı olsa bile topluyor

Araştırmaya göre Google’ın 2017’nin başından beri Android kullanıcılarının konum bilgilerini, konum hizmeti kapalıyken de topladığını ortaya çıkardı. Android işletime sahip cihazlar, konum hizmetleri devre dışı bırakıldığında yakındaki baz istasyonlarının adreslerini topluyor ve bu verileri Google’a geri gönderiyor. Bunun sonucunda Android’in arkasındaki isim olan Google da, kişilerin konumları ve hareketleriyle ilgili olarak makul bir tüketici beklentisi olan gizliliğin çok ötesine geçen verilere erişebiliyor.

Üstelik basının ortaya attığı bu iddia Google tarafından doğrulandı. Bir Google sözcüsü son 11 aydır baz istasyonu adreslerinin Android kullanıcılarına “push bildirimler” ve mesajlar göndermek için Google’ın kullandığı sisteme eklendiğini söyledi. Google sözcüsü, bu bilgilerin depolanmadığını ve kullanılmadığını belirtti. Ancak basının bu konuda kendileriyle irtibata geçmesi üzerine de bu uygulamayı sonlandırmak üzere adımlar atılıyor. Şirket, Kasım ayı sonuna kadar, en azından bu hizmetin bir parçası olarak, tüketicilerin devre dışı bırakamayacağı bir şekilde Google’a baz istasyonlarının konum verilerini göndermeyeceğini söyledi.

Kaynak

Konum Kayıtları Kurtarma


admin

2010 yılından bu yana cep telefonu takip, dinleme, sosyal medya takibi uygulaması satışı yapmaktadır, ayrıca sitede satılan ürünler hakkında bilgiler vererek ihtiyacınıza göre ürün temin etmeniz konusunda doğru bilgiye ulaşmanızı sağlamaktadır. 7/24 Sorularınız iletişime geçebilirsiniz.

Soru Sorabilirsiniz. !

%d blogcu bunu beğendi: